Іспанська у Telegram
Перейти
МЕНЮ
Самостійне вивчення іспанської мови: 20 якісних онлайн-ресурсів

Самостійне вивчення іспанської мови: 20 якісних онлайн-ресурсів

Зараз в інтернеті у вільному доступі можна знайти величезну кількість ресурсів для самостійного вивчення іспанської мови – це самовчителі, підручники, youtube-канали, мобільні додатки або ж відео-курси. Для тих, хто дійсно вирішив опанувати мову, матеріалів онлайн є більш ніж достатньо. І це є безсумнівною перевагою для людей, які не мають можливості або бажання відвідувати уроки чи займатися особисто із репетитором.

Однак таке розмаїття навчальних посібників має також і негативний аспект (або, як кажуть іспанці, «tiene también su lado oscuro»). І на мою думку, він полягає в тому, що часто перенасичення інформацією, яка доступна у мережі, заважає учневі побудувати ефективний системний підхід до вивчення іспанської.

Знайома ситуація? Минулого вівторка ви випадково натрапили на цікавий відео-урок, де викладач розповідає про фонетику та правила вимови. Наступного дня, у середу, ви прочитали інформативну статтю про те, як відмінюються дієслова, а, скажімо, наступної суботи (коли ви вкотре згадали, що нібито починали вивчати мову), пройшли три уроки для початківців за допомогою щойно завантаженого мобільного додатку, про який ви забудете уже наступного ранку.

Саме так і починалося моє знайомство з іспанською: переклад окремих слів із пісень, перечитування випадкових постів в інтернеті та прослуховування аудіокурсів на зразок «іспанська мова за два тижні»… «Бігла через місточок, вхопила кленовий листочок». Пам’ятаєте слова із дитячої казки? Так от, із власного досвіду скажу, що вивчення іспанської мови згідно такого підходу не є найефективнішою із методик, якщо ви дійсно прагнете досягти хорошого результату. Адже за півтора роки нерегулярного «навчання» мій рівень зупинився на півшляху між позначками «майже нічого не розумію» та «базова іспанська».

Ситуація кардинально змінилася у той момент, коли я нарешті вирішила, що «chapurrear algo de español» – це не зовсім те, чого б мені хотілося. Тому півроку системного та регулярного навчання зробили свою справу – базовий рівень залишився позаду, натомість я отримала впевнений «nivel medio». Це був невеличкий, але все ж таки успіх :), і ось у чому полягав його секрет:

  • Системність – наявність методики або певної системи, згідно якої ви плануєте навчатись.
  • Повторення – обов’язковий перегляд (прослуховування, перечитування і т.д.) вивченого раніше матеріалу.
  • Регулярність – чітке усвідомлення того, що регулярне вивчення мови – це ключ до успіху.

Тобто лише системне та регулярне навчання здатні забезпечити позитивний результат, а використання якісних навчальних ресурсів зможе пришвидшити засвоєння матеріалу.

Ось список дійсно якісних та ефективних онлайн-ресурсів, які допоможуть вам самостійно вивчити іспанську.

У цій збірці матеріалів я пропоную лише ті сайти та курси, якими користувалася та продовжую користуватися особисто. Тому впевнена, що якщо ви будете регулярно користуватися даними ресурсами, а також дотримуватись трьох принципів, наведених вище, ваша іспанська вже зовсім скоро перейде на вищий щабель.

1. ¡Hola! ¿Qué tal? – El curso de español

Курс іспанської мови для початківців

Відеокурс для початківців, поданий у форматі міні-серіалу. Події розгортаються у рекламній агенції «Касандра», де на роботу приймають нову співробітницю. Разом із Елєною глядачі потрапляють у безліч типових мовленнєвих ситуацій, вчаться використовувати базову лексику, підтримувати нескладний діалог та ставити запитання. Усі діалоги супроводжуються коментарями дикторів, а також ефективними вправами у кінці кожного епізоду. Цей відеокурс дає також можливість ознайомитися із відмінностями у вимові між континентальною іспанською та іспанською, якою розмовляють у Центральній та Латинській Америці, оскільки герої та диктори серіалу є представниками декількох іспаномовних країн, таких як Мексика або Венесуела.

2. Extra en español

Американський красень-мільйонер, який страждає через те, що його статки не дають йому можливості знайти справжніх друзів, їде на пошуки щастя до Іспанії. Хто знає, можливо, у країні сонця та піску він знайде щось більше за щиру дружбу 🙂 Цікавий та захопливий серіал для початківців, що сприятиме розвитку базових навичок спілкування. Чудова гра та жестикуляція акторів допомагають повністю зануритися у іспаномовне середовище. Добірні жарти іспанською роблять навчання легким та невимушеним. Рекомендую до перегляду!

3. Video Ele

Курс іспанської мови для початківців для рівнів A1-A2 та B1-B2. Курс складається із коротеньких п’ятихвилинних відео. До кожного уроку автор підготував допоміжний PDF-документ, де пояснюються основні граматичні аспекти, подається лексичний матеріал, а також пропонуються додаткові відомості стосовно побуту та культури Іспанії.

4. News in slow Spanish

Для тих, кому на початкових етапах вичення мови складно сприймати іспанську на слух, цей ресурс стане у нагоді, адже новини тут подаються у д-у-у-же повільному форматі. Недоліком цього ресурсу, з моєї точки зору, є те, що хоча подкаст розрахований на початківців, лексичний матеріал може здатися складним навіть для учнів, що володіють мовою на середньому рівні.

5. BBC Mi vida loca

Інтерактивний відеокурс для початківців від BBC, що складається із 22 епізодів. Даний курс допоможе вам засвоїти базові аспекти комунікації іспанською та підтримувати простенькі розмови на побутові теми, такі як орієнтація у місті, бронювання квитків або купівля продуктів на ринку.

6. Cerdita Peppa

Мультфільми іспанською

Що може бути кращим для початківців, ніж перегляд мультиків іспанською мовою? Поросятко Пеппа допоможе вам почати базікати іспанською із задоволенням. Простенькі діалоги, що йдуть в супроводі із анімацією, не заберуть багато вашого часу, але гарантовано допоможуть покращити навички спілкування.

7. Ver-Taal

Дуже хороший ресурс, який свого часу мені рекомендувала викладачка в Іспанії. На цьому порталі ви зможете знайти трейлери до фільмів, репортажі та популярні в Іспанії рекламні ролики із субтитрами. Кожен репортаж доповнений інтерактивними вправами, що допомагають засвоїти матеріал. Також сайт вам допоможе розширити словниковий запас, підтягнути граматику та ближче ознайомитися із культурою країни. Рекомендовано для учнів із середнім та вище середнього рівнями іспанської.

8. Spanishpodcast.net

Чи не найефективніший спосіб розширити словниковий запас, навчитися розуміти іспанську на слух та вдосконалити вимову – це прослуховуання аудіоподкастів, невеличких історій, що подаються в аудіо-форматі та начитуються носіями мови. У даному подкасті мешканці Вальядоліду Алекс та Ванеса розповідають про численні граматичні аспекти іспанської, допомагають зрозуміти сталі фрази, що використовуються у розмовній мові, а також торкаються актуальних культурних та соціальних тем. Рівень – вище середнього.

9. Spanishpodcast.org

«Me llamo Mercedes y os hablo desde Barcelona…», – так починається більшість подкастів, які Мерседес (наголос на другому складі 🙂 ) пропонує нашій увазі на своєму надзвичайно корисному ресурсі. Понад 200 епізодів тривалістю одна година здатні творити чудеса. Не вірите? Спробуйте прослухати їх усі – та переконайтеся у ефективності подкастів безпосередньо на практиці. Рівень – середній.

10. Notes in Spanish

Подкасти, що подані у формі діалогів між британцем Беном та іспанкою із Мадриду Маріною. Автори сайту пропонують можливість безкоштовного завантаження аудіоматеріалів. За додаткову оплату ви матимете можливість отримати транскрипти усіх епізодів. Бен та Маріна пропонують матеріали для усіх рівнів – початковий (мова спілкування – англійська), середній та просунутий.

11. Форум Wordreference

Популярний форум, на якому можна ставити питання стосовно вивчення іспанської. На цьому ресурсі ви знайдете величезну кількість корисного матеріалу та відкриєте для себе багато нового.

12. Practica español

Сайт для вивчення іспанської мови

Сайт, на якому пропонуються матеріали для вивчення відповідно до трьох рівнів – A, B та C. Новини подаються у вигляді коротнького аудіо із відповідним текстом та посиланнями на розділ граматики, рекомендований до вивчення для кращого засвоєння матеріалу.

13. Real Academia Española

Королівська академія іспанської мови – наукова установа, заснована в Іспанії у 1713 році. Метою RAE є вивчення іспанської мови, а також виконання функції регулятора мовної та літературної норми сучасної іспанської мови на територіях її розповсюдження. Чим ця організація може бути корисною тим, хто вивчає іспанську? На офіційному сайті Академії ви знайдете словник, який допоможе вам із тлумаченням слів, а також отримаєте доступ до великої кількості статей, які спростують ваші сумніви стосовно граматики чи орфографії.

14. Радіостанції

Іспанське радіо Onda Cero. Noches de Radio con Carles Lamelo

Слухати іспанське радіо – це ефективний метод вивчення мови як для початківців, так і для тих, хто вже вільно спілкується кастильською. На початковому етапі прослуховування новин та радіопередач допоможе звикнути до звучання та ритміки мови. Для учнів, що володіють іспанською на середньому рівні, новини допоможуть у вивченні нових слів. Для більш просунутих – підтримувати сталий рівень та вдосконалювати словниковий запас, вимову, сприйняття на слух тощо.

RNE (Radio Nacional de España)
Onda Cero

15. Conversation Exchange

Сайт для обміну мовами та пошуку мовного партнера. Практика розмовної мови є важливою уже на початкових етапах її вивчення, тому не нехтуйте ресурсами на зразок Conversation Exchange.

16. Interpals

Схожий до Conversation Exchange сайт, орієнтований на спілкування в чаті, а також онлайн- та офлайн-переписку між носіями мови із різноманітних куточків світу.

17. Іспанське телебачення

Серіали, телепередачі та новини можуть бути надзвичайно ефективним навчальним ресурсом за умови їх «регулярного споживання». П’ятнадцять хвилин іспанського телебачення після сніданку щодня допоможуть вам позбутися симптомів поганого володіння мовою уже за декілька місяців 🙂

Antena 3 Televisión
RTVE

18. Періодичні видання

Періодичне видання

Коли я жила в Іспанії, то для мене читання друкованого видання El País перетворилося на своєрідний ритуал. Кожного суботнього ранку я купляла газету, сідала на балконі, відкривала її на останній сторінці, де зазвичай публікуються новини культури, – і перегортаючи сторінку за сторінкою, закінчувала статтями, що присвячені політичним новинам країни.

На щастя, усі іспанські національні газети доступні в онлайн-версії. Ось посилання на найпопулярніші онлайн-видання:

El País
El Mundo
ABC
La Razón

19. Aquí no hay quien viva

Серіал, обов’язковий до перегляду усім, хто вивчає іспанську. На мою скромну думку, – «Aquí no hay quien viva» – шедевр іспанського кінематографу. Впевнена, що іспанці не поділяють цієї думки 🙂 Але для тих, хто дійсно хоче краще зрозуміти ментальність іспанців, їх культуру, навчитися спілкуватися живою іспанською мовою та розуміти вуличну говірку (а також жаргон та ненормативну лексику, які досить часто можна почути у сучасній Іспанії), – це справжній скарб. Мінімальний рівень володіння іспанською для комфортного перегляду серіалу – вище середнього.

20. Centro Virtual Cervantes

Сайт, створений Інститутом Сервантеса, який має на меті сприяти поширенню іспанської мови та культури. У вільному доступі ви зможете знайти багато текстів із поясненнями. Тексти розділені відповідно до трьох рівнів складності.

Сподіваюся, що ця збірка онлайн-ресурсів допоможе вам вивчити іспанську самостійно та з задоволенням! Не забувайте ділитися корисною інформацією з друзями, а також залишати ваші відгуки у коментарях. Якщо ви починаєте вивчати іспанську мову з нуля, підписуйтеся на безкоштовний курс для початківців тут. Успіхів та натхнення у вивченні мови!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (26 голосів, в середньому: 5,00 з 5)
Loading...
Натисніть на іконку месенджера, аби поділитися корисною інформацією з друзями:

0 відгуків

Додайте відгук

error: Копіювання матеріалів дозволяється лише за згоди автора і за наявності активного посилання на джерело!