Якщо ви вже деякий час вивчаєте мову або, принаймні, уже переглядали статті та тексти іспанською, то ви, напевно, помітили наявність графічних наголосів (‘) у багатьох іспанських словах. Наприклад, такі слова, як «fácil», «árbol» чи усім відоме слово «día» («buenos días») мають над однією із літер знак наголосу.

Правила наголошування в іспанській мові - Зображення

Правила наголошування

У більшості слів наголос на письмі не позначається. Наприклад, ви ніколи не побачите його у таких словах, як «cama», «perro», «pudor», «comer», «manzana», «mariposa» тощо.

Чому ж деякі слова мають цей знак, а інші – ні? Справа в тому, що в іспанській мові існують два основні правила наголошування слів:

1. Якщо слово закінчується на голосну, -n або -s, то наголос падає на передостанній склад (другий з кінця). В іспанській мові слова із наголошеним передостаннім складом називаються «las llanas».

Прикладами таких слів є «cAma», «manzAna», «Antes», «Orden».

2. Якщо слова закінчуються на приголосну, крім -n або -s, то наголос падає на останній склад. Такі слова в іспанській мають назву «las agudas».

У словах «pudOr», «comEr», «libertAd», «cristAl» наголошений останній (перший з кінця) склад.

Що ж відбувається, якщо у слові, яке закінчується, скажімо, на -n, наголошений останній склад? Усе просто – на письмі ми позначатимемо цей склад графічним знаком (‘).

acción, refrán, andén, cojín, atún

Тобто усі винятки із цих двох правил позначаються на письмі графічним наголосом.

Онлайн курс іспанської з носіями

Правила постановки графічного наголосу в іспанській мові

Розглянемо основні правила постановки графічного наголосу. Для цього виділимо групи слів, у яких наголос падає на перший, другий, третій та четвертий з кінця слова склади.

Слова із наголосом на останньому (першому з кінця) складі («las agudas»).

ciudad, comer, voluntad, prisión, acceder, abatir, final, natural

У цих словах графічний наглос ставиться тоді, коли вони закінчуються на голосну, -n або -s.

café, grabación, limón, preguntó, acción, adicción, corazón, camión, salmón, pensará

Слова із наголосом на передостанньому (другому з кінця) складі («las llanas»).

casa, peso, fácil, abuela, adorno, fruta, piedra, teclado, vuelo, antes

У цих словах графічний наголос ставиться тоді, коли вони не закінчуються на голосну, -n або –s, тобто коли остання літера є будь-якою приголосною за винятком -n та -s.

árbol, lápiz, fácil, ángel, azúcar, césped, difícil, débil, fútbol, frágil

Слова із наголосом на третьому складі від кінця слова («las esdrújulas»). У таких словах графічний наголос ставиться завжди.

lágrima, depósito, cómodo, Málaga, América, micrófono, centímetro, círculo, número

Також деколи виділяють четверту групу «las sobreesdrújulas» – це ті слова, у яких наголошений четвертий або п’ятий із кінця склад. Аналогічно до попереднього випадку, такі слова завжди наголошуються.

ábremelo, apréndetelo, llévatelo, júramelo

Це основні правила, які необхідно знати початківцям. Не лякайтеся, якщо на початкових етапах вивчення мови вам не вдаватиметься коректно ставити графічні наголоси. З часом ви навчитеся використовувати правила, а також зможете правильно писати слова завдяки візуальній пам’яті. Але, будь ласка, намагайтеся не ігнорувати ці знаки на письмі.

Важливо знати

На завершення хотілося б іще додати, що дані правила не описують усіх ситуацій, коли доцільно вживати графічний наголос. Наприклад, він також використовується для того, аби виділити певну голосну у дифтонгах. Такий акцент дозволяє визначити, чи дві голосні, що стоять поруч, формують один склад або два.

actúa, había, María

Графічний наголос може також використовуватися для розрізнення омонімів – слів, однакових за звучанням та написанням, але різних за значенням.

té (чай) – te (тобі)
sólo (лише, тільки) – solo (сам, самотній)
más (більше) – mas (але)
sí (так) – si (якщо)

Попрактикуймося?

Більш детально про випадки використання цього знаку поговоримо у наступних уроках, а зараз пропоную вам зробити невеличку вправу та самостійно розставити графічні наголоси (де вони потрібні) у поданих нижче словах. Наголошений склад підкреслений.

estabamos
debil
publico
publico
razones
razon
miercoles
joven
jovenes
nacion
calcetin
rapido
residencia

Додавайте ваші варіанти відповідей в коментрях, а також приєднуйтеся до спільноти людей, закоханих в іспанську мову у соціальних мережах Фейсбук, Твіттер та Інстаграм.

Un saludo y nos vemos pronto.

[ratings]

Марафон іспанської A1.1Авторський курс з нуля

Тримісячний марафон з авторськими відеоуроками допоможуть тобі почати говорити на базовому рівні за 3 місяці. 

error: Копіювання матеріалів дозволяється лише за згоди автора і за наявності активного посилання на джерело!