Вивчення мови потребує постійної практики та вдосконалення. У попередніх статтях я вже розповідала, як можна самостійно вдосконалити розмовну іспанську за допомогою онлайн-ресурсів, серіалів, словників.

Тепер рекомендуватиму найкращі YouTube-канали від викладачів з Мадрида, Гранади, Севільї та Аліканте. Якщо хочете навчитися вільно спілкуватися та розуміти мешканців Іспанії та країн Латинської Америки, — читайте далі.

1. Tu escuela de español

Влог Елєни Прієто

Формат: 5-10 хвилинні навчальні відео
Мовний варіант: Іспанія (Самора)
Рівень: початковий, середній, високий

На каналі Елєни Прієто ви знайдете навчальні відео для всіх рівнів: початкового, середнього та високого. У своїх відеоуроках Елєна ділиться порадами щодо вивчення іспанської, розповідає про граматику, подає тематичні підбірки нової лексики, пояснює фонетичні аспекти, а також розтлумачує сталі вислови, які зрозумілі лише носіям мови. Окрім пояснення граматики, викладачка ділиться цікавинками стосовно культури та традицій країни, розповідає про побут та життя в Іспанії.

2. Practiquemos

Іспанська з Каталіною Морено

Формат: навчальні відео
Мовний варіант: Колумбія (Боґота)
Рівень: середній та високий

Канал колумбійки Каталіни Морено, на якому знайдете уроки та вправи на різноманітні теми: граматика, правопис, лексика тощо. Ката має понад 10 років досвіду викладання іспанської як іноземної, тому її пояснення стануть у пригоді як учням з середнім та високим рівнями володіння мовою, так і викладачам-початківцям, що прагнуть вдосконалювати свої навички.

3. Español con Juan

Іспанська з Хуаном

Формат: жартівливі відеоісторії з граматичним підтекстом
Мовний варіант: Іспанія (Ґранада)
Рівень: середній та вище середнього

Ґранадець Хуан Фернандес мешкає та викладає іспанську мову в Лондоні. У своїх відео Хуан намагається висвітлити граматичні аспекти іспанської в контексті буденних історій. Метою викладача є допомогти учням з середнім рівнем володіння мовою перейти на наступний щабель. Цей YouTube-канал підійде вам, якщо ви розумієте 50-60% того, про що розповідається у відео, якщо ви не любите завчати нудні граматичні правила або ж просто хочете гарно провести час, слухаючи іспанську. Хоча відеоблог Хуана спочатку може здатися несерйозним, насправді за “легковажними” жартами ховаються професійний підхід та роки викладацького досвіду!

4. María Español

Іспанська мова з Марією

Формат: 10-15 хвилинні відео з прикладами
Мовний варіант: Іспанія (Севілья)
Рівень: середній та високий

Марія мешкає у місті Севілья, що на півдні Іспанії. Щотижня дівчина публікує відеоуроки, у яких розповідає про граматичні правила, нову лексику, сталі вислови, а також ділиться порадами, які допоможуть учням з середнім рівнем краще спілкуватися іспанською. Хоча Марія у побуті спілкується говіркою, характерною для Андалусії та Севільї зокрема, у своїх відео вона намагається наблизити вимову до варіанту, який використовується у Мадриді та околицях, що спрощує розуміння учнів, для яких іспанська не є рідною.

5. Spanish Podcast

Іспанські відео від Алєкса та Ванеси

Формат: навчальні відео, що не пов’язані спільним сюжетом
Мовний варіант: Іспанія (Паленсія)
Рівень: середній та вище середнього

Співавтор подкасту для вивчення іспанської Алєкс знімає навчальні YouTube-відео, у яких розповідає про корисні фрази, сталі вислови, ідіоматичні звороти, граматику та ін. Хлопець впевнений, що при вивченні іноземної потрібно застосовувати природний метод, тобто використовувати прийоми, які максимально наблизять вивчення іспанської до того процесу, який використовується при опануванні рідної мови. В основі цього концепту — багаторазове повторення, регулярне прослуховування носіїв та імітація їх вимови. Відео підійдуть для учнів із середнім та вище середнього рівнями.

6. Spanish from Spain

Іспанська з Іспанії | Влог Рейєса

Формат: короткі навчальні відео з елементами гумору
Мовний варіант: Іспанія (Аліканте)
Рівень: середній та високий

Якщо хочете навчитися розмовляти живою іспанською мовою, відео Рейєса стануть вам у пригоді. У своїх уроках хлопець використовує добірні жарти та фрагменти з художніх кінофільмів, які допомагають проілюструвати граматичні правила, а також навчитися використовувати їх на практиці. Відвідавши канал Рейєса, ви знатимете усе про те, як написати електронного листа іспанською, які кастильські слова мають арабське походження, як підібрати правильні звороти в залежності від того, чи ви знаходитеся у формальному середовищі, чи проводите час з друзями. Словом, на вас чекає величезна кількість корисної інформації від носія мови з Аліканте.

7. Sergi Martin Spanish

Іспанська з Сержі Мартіном

Формат: навчально-розважальні відео
Мовний варіант: Іспанія (Валенсія)
Рівень: середній та вище середнього

У своєму влозі Сержі ділиться порадами щодо вивчення іспанської. На каналі знайдете понад 40 повноцінних відеоуроків, серію коротких відео з поясненнями сталих висловів та фразеологізмів, а також велику кількість розважально-навчальних відео про Іспанію та країни Латинської Америки. Особливістю каналу Сержі є публікація інтерв’ю з носіями мови з Колумбії, Мексики, Аргентини, Куби та інших іспаномовних країн. Метою таких бесід є продемонструвати різноманітність та особливості варіантів іспанської. Автор цього YouTube-каналу вважає, що мову найкраще вивчати у контексті, тому його відео базуються на власному досвіді та реальних історіях з життя.

Якщо ви володієте іспанською на високому рівні, раджу підписатися на тематичні канали для носіїв мови. На YouTube можна вивчати історію, мистецтво, фотографію, літературу, фізику чи музику кастильською! Головне — обрати найоптимальніший для себе варіант та не забувати про регулярність.

Un saludo y hasta la próxima.

[ratings]

Марафон іспанської A1.1Авторський курс з нуля

Тримісячний марафон з авторськими відеоуроками допоможуть тобі почати говорити на базовому рівні за 3 місяці. 

error: Копіювання матеріалів дозволяється лише за згоди автора і за наявності активного посилання на джерело!