Перегляд серіалів іспанською – чудовий спосіб збільшити словниковий запас, навчитися краще володіти розмовною мовою, а також познайомитися зі звичками та менталітетом жителів країни. Пропоную вашій увазі перелік десяти найцікавіших серіалів виробництва Іспанії. Виписуйте незнайомі слова, вчіться краще сприймати мову на слух та просто насолоджуйтесь переглядом.

1. El Príncipe

Район Ель Прінсіпе
Жанр: драма, трилер
Рік: 2014 – 2016

Район El Príncipe – один із найнебезпечніших у Європі. Розташований на північному узбережжі Африки в Іспанському автономному місті Сеута (Ceuta). Більшість населення – мусульмани. Близькість до кордону із Марокко, серйозні економічні проблеми, безробіття та низький рівень освіти населення призвели до того, що El Príncipe перетворився на центр торгівлі наркотиками, а також на один із головних осередків вербування молоді для джихаду.

Місцевого поліцейського Франа Пейона підозрюють у зв’язку із терористами. Іспанська спецслужба CNI відправляє агента Хав’єра Морейя для розслідування. Морей під виглядом звичайного поліцейського інфільтрується до відділку та намагається зрозуміти зсередини, що ж відбувається.

Ситуація Хав’єра ускладнюється, коли він закохується у місцеву вчителькою Фатіму, сестру найвпливовішого наркоторговця району. Дівчина намагається розшукати свого неповнолітнього брата, завербованого терористичним угрупуванням AKRAB, організацією, що тримає в страху усе місто.

«El Príncipe» – хороший серіал, який допомагає зануритися у середовище кримінального району Сеути та розкриває проблеми, що спонукають місцеву молодь обирати неправильний шлях. Цікавий сюжет та неперевершена гра Хосе Коронадо (Фран) змусять вас провести коло екрану не один вечір.

Неймовірно сильна фраза з фільму, яка передає увесь відчай та безвихідь людей, що проживають у цьому маргінальному районі: «Los de aquí decimos que en El Príncipe todo acaba en agua salada, o sea en lágrimas … o en el fondo del mar».

2. El tiempo entre costuras

Час поміж швами
Жанр: драма
Рік: 2013 – 2014

«El tiempo entre costuras», безумовно, можна назвати одним із кращих іспанських серіалів. Екранізація дебютного роману письменниці Марії Дуеньяс розповідає історію молодої кравчині, яка залишає Мадрид за місяць до державного перевороту 1936 року.

Сіра Кіроґа (так звати головну героїню) закохується до нестями у чоловіка, про якого майже нічого не знає. Дівчина покидає нареченого, залишає самотню матір на батьківщині та вирушає разом із коханим Раміро до Танхеру.

В Іспанії спалахує громадянська війна. Пізнавши гіркий смак зради та опинившись у скрутному становищі, дівчина перебирається до Тетуану, столиці іспанського протекторату в Марокко. Тут колись наївна та по-дитячому довірлива Сіра за нелегально отримані гроші засновує майстерню високої моди.

Відлуння війни у Європі, нові впливові знайомства, щира дружба та гірка зрада ведуть жінку до неочікуваного кроку, який наповнить життя ризиком і змусить замислитися над тим, куди зникла колишня Сіра і ким насправді є Аріш Аґурюк.

3. Bajo sospecha

Під підозрою
Жанр: драма, трилер
Рік: 2014 – 2016

Серіал, який триматиме вас у напрузі з першої до останньої серії.

Семирічна Алісія зникає у день свого першого причастя. Після двотижневого розслідування поліція має лише одну зачіпку: до зникнення дівчинки причетний хтось із запрошених на церемонію. Поліцейські Віктор та Лаура під виглядом подружжя, яке нещодавно переїхало до селища, намагаються наблизитися до родини Алісії та решти підозрюваних, аби розкрити справу.

«Під підозрою» буде приємним сюрпризом для поціновувачів таланту Йона Ґонсалєса, адже роль Віктора у серіалі належить саме йому.

4. Allí abajo

Там, унизу
Жанр: комедія
Рік: 2015 –

Один із небагатьох серіалів, у якому можна почути діалекти, характерні для півночі та півдня Іспанії. «Allí abajo» нагадує відзначену багатьма нагородами комедію «Вісім баскських прізвищ» (ісп. «Ocho apellidos vascos»), але події тут розгортаються у зворотному напрямку.

30-річний баск Іньякі (Iñaki) живе разом зі своєю мамою Марітчу (Maritxu) у Сан-Себастьяні. Будучи представницею класичного баскського матріархату, Марітчу досі ставиться до сина як до маленького хлопчика, який не здатний самостійно мислити та приймати рішення. Коло спілкування Іньякі обмежується родиною, друзями дитинства та офіціанткою Некане, яка таємно закохана у хлопця, але ніяк не наважується освідчитися.

Одного дня Іньякі вимушений супроводжувати свою маму у тижневій подорожі до Севільї. Унаслідок нещасного випадку, Марітчу потрапляє до госпіталю – і хлопець затримується в місті на довше, ніж передбачалося. Саме тут, у севільській лікарні, починають розгортатися неймовірні пригоди баска в Андалусії.

Ті, хто знайомий із культурою та менталітетом мешканців різних частин Іспанії, знають, що баски та андалусійці мають стільки ж спільного, як херес із чаколі. Баски – спокійні, не надто відкриті до спілкування із незнайомцями, несміливі та боязкі у стосунках сентиментальних. Відшукайте антонім до кожного зі слів у попередньому реченні – і ви отримаєте опис типового мешканця півдня Іспанії. Андалусійці – активні та говіркі, легко йдуть на контакт (у всіх значеннях цього слова 🙂 ), швидко знаходять друзів та ще швидше про них забувають.

«Allí abajo» – геніальний кінококтейль характерів та традицій, що з любов’ю та гумором висвітлює усі відмінності андалусійської і баскської душі. Серіал закохує у себе незвичністю андалусійської говірки, щирою грою акторів та аутентичністю героїв. Дивіться – не пошкодуєте!

5. Los Misterios de Laura

Таємниці Лаури
Жанр: детектив
Рік: 2009 – 2014

Лаура Лєбрель вважається одним із найкращих інспекторів поліції. Розкривати злочини їй допомагають не докази та факти, а виняткова інтуїція. Цей особливий «дар» допомагає жінці спростовувати найідеальніші алібі та щоразу знаходити злочинця.

Особисте життя Лаури не можна назвати вдалим. Розлучена, вона сама виховує двох хлопчиків-близнюків, а всі спроби знайти собі пару завершуються поразкою. Проте невдачі у справах сентиментальних не заважають їй ставитися до життя із гумором та бути чудовим фахівцем, закоханим у свою роботу.

Неперевершений детективний серіал, у якому розслідування справ переплітаються з особистим життям головної героїні. «Таємниці Лаури» прийдуться до смаку поціновувачам американських «Вона написала вбивство» та «Детектива Коломбо», а також прихильникам новел Агати Крісті.

6. Aquí no hay quien viva

Немає таких, хто б тут жив
Жанр: комедія
Рік: 2003 – 2006

Я вже згадувала серіал «Aquí no hay quien viva» у списку якісних онлайн-ресурсів для самостійного вивчення іспанської мови, але вважаю, що буде доречним додати його також і до переліку найцікавіших серіалів виробництва Іспанії.

Не впевнена, що «Aquí no hay quien viva» дублювався іншими мовами, але це один із небагатьох серіалів, які потрібно дивитися лише в оригіналі. Одразу попереджаю, що серіал насичений ненормативною лексикою та вульгарними жартами.

У теленовелі зображується життя мешканців триповерхового будинку, що розташований на вулиці Desengaño 21 (вул. Розчарування 21), а також розповідається про взаємини та конфлікти, які виникають між людьми з абсолютно різними характерами та поглядами на життя.

Величезна кількість фраз та діалогів із фільму стали «народними». Ось декілька фантастичних більш-менш «політкоректних» висловів.

Marisa: ¡Radio Patio, 24 horas, informando!
Vicenta: Si es que lo entiendo, pero luego lo pienso… y ya no lo entiendo.
Emilio: Un poquito de por favor.
Alicia: No he podido evitar oíros porque estaba escuchando.
Belén: ¡Vete un poquito a la mierda!

Здавалося б, лише декілька слів, але кожна така фраза надзвичайно влучно описує характер свого персонажа – чи то ображену на життя Белєн, чи безтурботну Алісію, чи бунтівницю Марісу, яку зіграла неймовірна Марібі Більбао.

Я обіцяю, що «Aquí no hay quien viva» дасть вам набагато більше, ніж розуміння менталітету іспанців та їх типової вуличної говірки – після перегляду серіалу ви почнете ставитися до багатьох складних життєвих ситуацій із гумором, так, як це роблять герої цієї фантастичної історії, зрештою, саме так, як це роблять іспанці.

Отож, хутчіш вмикайте серіал та насолоджуйтеся найсвіжішими плітками, які гуляють поміж поверхів будинку, що на вулиці Розчарування 21.

7. Verano azul

Синє літо
Жанр: сімейний
Роки: 1981 – 1982

Вперше я побачила цей серіал, коли жила в Іспанії, тобто вже у більш-менш дорослому віці :), але захопилася ним так, як колись захоплювалася «Дикою Розою» або «Печерою золотої троянди» у дитинстві, коли після уроків бігла додому, аби встигнути на початок наступної серії.

«Синє літо» можна описати одним-єдиним словом – «дитинство». Пам’ятаєте, як ви проводили літо, коли вам було 8, 10, 14 років? Які спогади виринають у пам’яті? Можливо, це цвірчання коників десь за селом? Шум морського прибою? Або смак солоної морської води на губах, після того, як хвиля вас накрила з головою? Якими б не були ваші дитячі спогади, впевнена, що цей серіал змусить вас пережити їх вдруге.

«Verano azul» – це історія семи друзів (Кіке, Хаві, Беа, Дезі, Панчо, Тіто та Піраньї), які проводять літо на південному березі Іспанії. Тут вони знайомляться із художницею Хулією та старим розумним моряком у відставці Чанкете, із якими у дітей зав’язується міцна дружба. Разом вони дорослішають та вчаться цінувати друзів, висловлювати незгоду, будувати стосунки, а також прощатися із тими, хто йде назавжди.

«Синє літо» – це серіал, на якому зростало не одне покоління іспанців. Теплий, добрий та по-дитячому світлий фільм, який, направду, не можна оминути увагою.

8. El Caso: Crónica de Sucesos

«Ель Касо»: хроніка подій
Жанр: трилер
Рік: 2016

«El Caso» – іспанський тижневик, на сторінках якого висвітлювалися найбільш скандальні злочини та трагічні події післявоєнного періоду. Перший екземпляр газети побачив світ у травні 1952 року та вийшов накладом у 10 000 примірників, поступово сягнувши позначки 100 000 екземплярів. Після низки резонансних убивств у Мадриді у 50-х роках минулого століття газета розійшлася накладом у півмільйона примірників.

«Ель Касо. Хроніка подій» – трилер журналістських розслідувань. Серіал базується на реальних подіях та висвітлює злочини, інформація про які була опублікована свого часу на перших шпальтах газети.

Яскраві аутентичні персонажі, чудовий акторський склад, соковиті діалоги та коронна фраза одного із персонажів «Esas máquinas, ¡no las oigo!» (укр. «Ці машини [друкарські], я їх не чую!») змусять вас зануритися у Мадрид 50-х років та прожити кожне розслідування разом із головними героями – чарівним Хесусом Експосіто, пристрасною Кларою Лопес, амбіційним Антоніо Камачо та сильною і незалежною Маргарітою.

Хоча на сайті IMDB рейтинг серіалу 7,5 балів, я особисто даю йому 10 із 10 :). На превеликий жаль та розчарування усіх «casistas» (таку назву отримали палкі шанувальники серіалу), зйомки другого сезону скасували, тому одна із сюжетних ліній так і залишилася нерозкритою.

9. El Internado

Школа-інтернат
Жанр: містика
Рік: 2007 – 2010

«El Internado» буде цікавим, у першу чергу, для підлітків, які вивчають іспанську мову, хоча заплутаний сюжет та безліч цікавих історій не залишать байдужим і глядачів, яким від 12 до 82 🙂 . У серіалі розповідається про містичні події, що відбуваються у школі-інтернаті «Чорна лагуна».

Після непередбачуваної смерті батьків у корабельній аварії, старшокласник Маркос та його маленька сестра Паула прибувають до інтернату. Тут обидвоє мають почати своє життя спочатку, знайти друзів та пристосуватися до нових умов.

Тим часом із психіатричної лікарні втікає молода жінка. Марія переконана, що знайшла сина, якого ніби-то забрали від неї, коли вона була підлітком. З рішучим бажанням відшукати вкрадену дитину, жінка влаштовується прибиральницею до «Чорної лагуни». Марія впевнена, що її син – учень інтернату.

Поціновувачам мелодрам та романтики у серіалах задоволення гарантоване! Історія кохання Марії та … одного із головних героїв супроводжуватиме вас протягом усіх 7! сезонів.

«Школа-інтернат» – це безліч цікавих персонажів та загадкових історій, які переплітаються між собою у суцільну павутину. Тут є все: містичні події, загадкові смерті, дружба, кохання, зрада та розчарування. Якщо ви готові зануритися у світ містики, незрозумілих, а деколи, vamos, трохи нелогічних та абсурдних 🙂 подій – вмикайте першу серію та насолоджуйтесь переглядом.

10. Grand Hotel

Гран Готель
Жанр: мелодрама, детектив
Рік: 2011-2013

Початок XX століття. До розкішного Гран Готелю прибуває молодий хлопець Хуліо Еспіноза, аби відвідати сестру Крістіну, яка працює тут покоївкою. Від одного з офіціантів Хуліо дізнається, що місяць тому Крістіну звільнили через крадіжку.

Хуліо впевнений, – у готелі щось трапилось, а історія про звільнення – звичайна байка для замилювання очей. Він залишається в місті, влаштовується до Гран Готелю офіціантом та згодом знайомиться із дочкою власниці готелю Алісією. Разом вони намагатимуться довідатися, що ж насправді трапилося зі зниклою покоївкою, а також спробують розкрити усі таємниці, які ховаються за зачиненими дверима готелю.

Головні ролі у серіалі зіграли Йон Гонсалєс та Амайя Саламанка.

Якщо ви знаєте дійсно хороші іспанські серіали, які не потрапили до цього списку, доповнюйте перелік, додаючи ваші варіанти у коментарях.

В одній із наступних статей я розповім про серіали іспанською мовою, які допомагають ознайомитися з історією країни та менталітетом її мешканців у різні історичні епохи. Аби бути в курсі усіх оновлень на сайті, додавайтеся до спільноти quetal.com.ua у соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм.

Un saludo y hasta pronto.

[ratings]

Марафон іспанської A1.1Авторський курс з нуля

Тримісячний марафон з авторськими відеоуроками допоможуть тобі почати говорити на базовому рівні за 3 місяці. 

error: Копіювання матеріалів дозволяється лише за згоди автора і за наявності активного посилання на джерело!