Зараз в інтернеті у вільному доступі можна знайти величезну кількість ресурсів для самостійного вивчення іспанської мови – це самовчителі, підручники, youtube-канали, мобільні додатки або ж відеокурси. Для тих, хто дійсно вирішив опанувати мову, матеріалів онлайн є більш ніж достатньо. І це є безсумнівною перевагою для людей, які не мають можливості або бажання відвідувати уроки чи займатися особисто із репетитором.

Однак таке розмаїття навчальних посібників має також і негативний аспект (або, як кажуть іспанці, «tiene también su lado oscuro»). І на мою думку, він полягає в тому, що часто перенасичення інформацією, яка доступна у мережі, заважає учневі побудувати ефективний системний підхід до вивчення іспанської.

Тому не забувайте, що лише наявність структурованої системи та регулярне навчання здатні забезпечити позитивний результат, а використання якісних навчальних ресурсів зможе пришвидшити засвоєння матеріалу.

Ось список ефективних онлайн-ресурсів, які допоможуть вам самостійно вивчити іспанську.

У цій збірці матеріалів я пропоную лише ті сайти та курси, якими користувалася та продовжую користуватися особисто. Тому впевнена, що якщо ви будете регулярно користуватися даними ресурсами, а також дотримуватись принципів системності, багаторазового повторення та регулярності, ваша іспанська вже зовсім скоро перейде на вищий щабель.

1. QUETAL

Україномовний ресурс для вивчення іспанської мови онлайн quetal.com.ua

Формат: україномовний сайт для вивчення іспанської онлайн
Мовний варіант: Іспанія
Рівень: початковий, середній

На нашому ресурсі ви знайдете понад 60 уроків іспанської мови у вільному доступі. Всі матеріали подані українською та відсортовані відповідно до категорій: уроки для початківців, уроки для просунутих, іспанські пісні, бесіди, сталі вислови тощо.

Початківці мають змогу пройти приєднатися до курсу іспанської з нуля або ж підписатися на безкоштовний email-курс.

2. ¡Hola! ¿Qué tal?

Курс іспанської мови для початківців "¡Hola! ¿Qué tal?

Формат: відеокурс
Мовний варіант: Іспанія, країни Латинської Америки
Рівень: початковий

Відеокурс для початківців, поданий у форматі міні-серіалу. Події розгортаються у рекламній агенції «Касандра», де на роботу приймають нову співробітницю.

Разом із Елєною глядачі потрапляють у безліч типових мовленнєвих ситуацій, вчаться використовувати базову лексику, підтримувати нескладний діалог та ставити запитання. Усі діалоги супроводжуються коментарями дикторів, а також ефективними вправами у кінці кожного епізоду.

Цей відеокурс дає також можливість ознайомитися із відмінностями у вимові між континентальною іспанською та іспанською, якою розмовляють у Центральній та Латинській Америці, оскільки герої та диктори серіалу є представниками декількох іспаномовних країн, таких як Мексика або Венесуела.

3. Extra en español

Безкоштовний відеокурс іспанської мови для початківців Extra

Формат: відеокурс
Мовний варіант: Іспанія
Рівень: початковий

Американський красень-мільйонер, який страждає через те, що його статки не дають йому можливості знайти справжніх друзів, їде на пошуки щастя до Іспанії. Хто знає, можливо, у країні сонця та піску він знайде щось більше за щиру дружбу 🙂

Цікавий та захопливий серіал для початківців, що сприятиме розвитку базових навичок спілкування. Чудова гра та жестикуляція акторів допомагають повністю зануритися у іспаномовне середовище. Добірні жарти іспанською роблять навчання легким та невимушеним. Рекомендую до перегляду!

4. Video Ele

Відеоуроки іспанської мови для початківців VideoELE

Формат: відеоуроки з транскриптами і вправами
Мовний варіант: Іспанія
Рівень: початковий, середній

Курс іспанської мови для початківців для рівнів A1-A2 та B1-B2. Курс складається із коротеньких п’ятихвилинних відео. До кожного уроку автор підготував допоміжний PDF-документ, де пояснюються основні граматичні аспекти, подається лексичний матеріал, а також пропонуються додаткові відомості стосовно побуту та культури Іспанії.

5. Habla Cultura

Ресурс для вивчення іспанської мови та культури Habla Cultura

Формат: тексти іспанською мовою з аудіосупроводом, відеоуроки, онлайн-журнал
Мовний варіант: Іспанія та країни Латинської Америки
Рівень: початковий, середній, високий

Творці цього ресурсу впевнені, що по-справжньому вивчити мову країни можна лише пізнавши її культуру. На сайті проекту ви знайдете короткі тексти на різноманітні теми (мистецтво, наука, музика, політика, суспільство та ін.). Тексти супроводжуються аудіозаписами, озвученими носіями мови з Іспанії, Куби, Мексики та Аргентини.

Крім текстів, на ресурсі представлено мультимедійні матеріали та навчальні відеокурси. Також читачі мають змогу підписатися на спеціалізований журнал для вивчення іспанської Punto y Coma (доступний у друкованій та онлайн версіях).

6. Profe de ELE

Ресурс з матеріалами для викладачів іспанської мови Profe de ELE

Формат: тексти з аудіосупроводом, матеріали для викладачів ELE
Мовний варіант: Іспанія
Рівень: початковий, середній, високий

Чудовий ресурс для викладачів іспанської мови, який також стане у пригоді усім, хто вивчає кастильську самостійно. Тут на вас чекає величезна кількість аудіоматеріалів, пісні, статті про культуру та побут країн Латинської Америки… І все це – іспанською! Навчальні матеріали відсортовані відповідно до категорій, що полегшує пошук потрібного уроку на сайті.

7. Cerdita Peppa

Мультфільми іспанською

Формат: мультфільм
Мовний варіант: Іспанія
Рівень: початковий

Що може бути кращим для початківців, ніж перегляд мультиків іспанською мовою? Поросятко Пеппа допоможе вам почати базікати іспанською із задоволенням. Простенькі діалоги, що йдуть в супроводі із анімацією, не заберуть багато вашого часу, але гарантовано допоможуть покращити навички спілкування.

8. Ver-Taal

Ресурс із вправами для самостійного вивчення іспанської Ver-Taal

Формат: вправи, що базуються на трейлерах до фільмів, рекламних відеороликах тощо
Мовний варіант: Іспанія
Рівень: початковий, середній

Дуже хороший ресурс, який свого часу мені рекомендувала викладачка в Іспанії. На цьому порталі ви зможете знайти трейлери до фільмів, репортажі та популярні в Іспанії рекламні ролики із субтитрами.

Кожен репортаж доповнений інтерактивними вправами, що допомагають засвоїти матеріал. Також сайт вам допоможе розширити словниковий запас, підтягнути граматику та ближче ознайомитися із культурою країни. Рекомендовано для учнів із середнім та вище середнього рівнями іспанської.

9. Spanishpodcast.net

Подкасти для вивчення іспанської spanishpodcast.net

Формат: подкаст (аудіоуроки іспанської з транскриптами)
Мовний варіант: Іспанія
Рівень: середній, високий

Чи не найефективніший спосіб розширити словниковий запас, навчитися розуміти іспанську на слух та вдосконалити вимову – це прослуховуання аудіоподкастів, невеличких історій, що подаються в аудіоформаті та начитуються носіями мови.

У даному подкасті мешканці Вальядоліду Алекс та Ванеса розповідають про численні граматичні аспекти іспанської, допомагають зрозуміти сталі фрази, що використовуються у розмовній мові, а також торкаються актуальних культурних та соціальних тем. Рівень – вище середнього.

10. Spanishpodcast.org

Подкаст для вивчення іспанської мови spanishpodcast.org

Формат: подкаст (аудіоуроки іспанської з транскриптами)
Мовний варіант: Іспанія
Рівень: середній

«Me llamo Mercedes y os hablo desde Barcelona…», – так починається більшість подкастів, які Мерседес (наголос на другому складі 🙂 ) пропонує нашій увазі на своєму надзвичайно корисному ресурсі. Понад 200 епізодів тривалістю одна година здатні творити чудеса. Не вірите? Спробуйте прослухати їх усі – та переконайтеся у ефективності подкастів безпосередньо на практиці. Рівень – середній.

11. Notes in Spanish

Подкаст для вивчення іспанської Notes in Spanish

Формат: подкаст (аудіоуроки іспанської з транскриптами)
Мовний варіант: Іспанія
Рівень: початковий (необхідні знання англійської), середній, високий

Подкасти, що подані у формі діалогів між британцем Беном та іспанкою із Мадриду Маріною. Автори сайту пропонують можливість безкоштовного завантаження аудіоматеріалів. За додаткову оплату ви матимете можливість отримати транскрипти усіх епізодів. Бен та Маріна пропонують матеріали для усіх рівнів – початковий (мова спілкування – англійська), середній та просунутий.

12. Форум Wordreference

Форум для вивчення іспанської мови WordReference

Формат: онлайн-форум
Мовний варіант: Іспанія та країни Латинської Америки
Рівень: початковий (необхідні знання англійської), середній, високий

Популярний форум, на якому можна ставити питання стосовно вивчення іспанської. На цьому ресурсі ви знайдете величезну кількість корисного матеріалу та відкриєте для себе багато нового.

Детальніше про цей ресурс розповідаю у статті про найкращі словники іспанської мови.

13. Practica español

Онлайн-ресурс з вправами для вивчення іспанської мови Practica Español

Формат: тексти з аудіосупроводом, статті
Мовний варіант: Іспанія
Рівень: початковий, середній, високий

Сайт, на якому пропонуються матеріали для вивчення відповідно до трьох рівнів – A, B та C. Новини подаються у вигляді коротнького аудіо із відповідним текстом та посиланнями на розділ граматики, рекомендований до вивчення для кращого засвоєння матеріалу.

14. Real Academia Española

Сайт Королівської академії іспанської мови RAE

Формат: тлумачний словник
Мовний варіант: Іспанія
Рівень: середній, високий

Королівська академія іспанської мови – наукова установа, заснована в Іспанії у 1713 році. Метою RAE є вивчення іспанської мови, а також виконання функції регулятора мовної та літературної норми сучасної іспанської мови на територіях її розповсюдження.

Чим ця організація може бути корисною тим, хто вивчає іспанську? На офіційному сайті Академії ви знайдете словник, який допоможе вам із тлумаченням слів, а також отримаєте доступ до великої кількості статей, які спростують ваші сумніви стосовно граматики чи орфографії.

15. Радіостанції

Іспанське радіо Onda Cero

Формат: радіо
Мовний варіант: Іспанія
Рівень: високий

Слухати іспанське радіо – це ефективний метод вивчення мови як для початківців, так і для тих, хто вже вільно спілкується кастильською. На початковому етапі прослуховування новин та радіопередач допоможе звикнути до звучання та ритміки мови.

Для учнів, що володіють іспанською на середньому рівні, новини допоможуть у вивченні нових слів. Для більш просунутих – підтримувати сталий рівень та вдосконалювати словниковий запас, вимову, сприйняття на слух тощо.

RNE (Radio Nacional de España)
Onda Cero

16. Interpals

Сайт для пошуку мовного партнера Interpals

Формат: сайт для пошуку мовного партнера
Мовний варіант: Іспанія та країни Латинської Америки
Рівень: середній

Сайт для обміну мовами та пошуку мовного партнера. Орієнтований на спілкування в чаті, а також онлайн- та офлайн-переписку між носіями мови із різноманітних куточків світу. Практика розмовної мови є важливою уже на початкових етапах її вивчення, тому не нехтуйте ресурсами на зразок Interpals та Conversation Exchange.

17. Іспанське телебачення

Іспанське телебачення RTVE як ресурс для вивчення іспанської

Формат: телебачення
Мовний варіант: Іспанія
Рівень: високий

Серіали, телепередачі та новини можуть бути надзвичайно ефективним навчальним ресурсом за умови їх «регулярного споживання». П’ятнадцять хвилин іспанського телебачення після сніданку щодня допоможуть вам позбутися симптомів поганого володіння мовою уже за декілька місяців 🙂

Antena 3 Televisión
RTVE
Netflix España

18. Періодичні видання

Періодичне видання El País як ресурс для самостійного вивчення іспанської мови

Формат: статті, відеорепортажі
Мовний варіант: Іспанія
Рівень: високий

Коли я жила в Іспанії, то для мене читання друкованого видання El País перетворилося на своєрідний ритуал. Кожного суботнього ранку я купляла газету, сідала на балконі, відкривала її на останній сторінці, де зазвичай публікуються новини культури, – і перегортаючи сторінку за сторінкою, закінчувала статтями, що присвячені політичним новинам країни.

На щастя, усі іспанські національні газети доступні в онлайн-версії. Ось посилання на найпопулярніші онлайн-видання:

El País
El Mundo
ABC
La Razón

19 Aquí no hay quien viva

Серіал для вивчення іспанської мови Aquí no hay quien viva

Формат: серіал
Мовний варіант: Іспанія
Рівень: вище середнього, високий

Серіал, обов’язковий до перегляду усім, хто вивчає іспанську. На мою скромну думку, – «Aquí no hay quien viva» – шедевр іспанського кінематографу. Впевнена, що іспанці не поділяють цієї думки 🙂

Але для тих, хто дійсно хоче краще зрозуміти ментальність іспанців, їх культуру, навчитися спілкуватися живою іспанською мовою та розуміти вуличну говірку (а також жаргон та ненормативну лексику, які досить часто можна почути у сучасній Іспанії), – це справжній скарб.

Мінімальний рівень володіння іспанською для комфортного перегляду серіалу – вище середнього.

До речі, якщо ви полюбляєте вивчати іспанську з серіалами, перегляньте попередню статтю про 10 найкращих іспанських серіалів.

20. Centro Virtual Cervantes

Сайт для вивчення іспанської онлайн Centro Instituto Cervantes

Формат: статті для самостійного опрацювання
Мовний варіант: Іспанія
Рівень: початковий, середній, високий

Сайт, створений Інститутом Сервантеса, який має на меті сприяти поширенню іспанської мови та культури. У вільному доступі ви зможете знайти багато текстів із поясненнями. Тексти розділені відповідно до трьох рівнів складності.

У якості бонуса залишаю посилання на інші підбірки корисних ресурсів для самостійного навчання:

іспанські серіали
найкращі словники
YouTube-канали

Сподіваюся, що ця стаття допоможе вам вивчити іспанську самостійно та з задоволенням! Не забувайте ділитися корисною інформацією з друзями. Успіхів та натхнення у вивченні мови!

Марафон іспанської A1.1Авторський курс з нуля

Тримісячний марафон з авторськими відеоуроками допоможуть тобі почати говорити на базовому рівні за 3 місяці. 

error: Копіювання матеріалів дозволяється лише за згоди автора і за наявності активного посилання на джерело!